Jana Škorpilová
Kreslené děti

Bc. Jana Škorpilová

Hlavní průvodkyně

Jsem původním povoláním dětská sestra. Od roku 1995 pracuji na oddělení pro děti od 2 do 18 let ve Fakultní nemocnici HK, odkud jsem si na 8 let odskočila, abych se stala mámou na plný úvazek. Jako mávnutím kouzelného proutku se můj svět otočil o 180° a díky našim třem skvělým dcerám jsem poprvé vkročila na zahradu lesní školky. Nejprve jako rodič, ale najednou jsem zjistila, že jsem v týmu. Úplně mě to pohltilo - šibalství v očích, nekonečné otázky, šumění stromů, malá dlaň držící se mě jako klíště. Užívám si ten pocit každý den, ať svítí slunce či leje jako z konve. Nejsem žádná lesní víla, ale v lese jsem jako doma.

Mám ráda stromy, knížky a čtení dětem, legraci a vyprávění, šustění listí a batoh na zádech. Hraji na flétny a lesní roh, trošku na klavír, a protože nikdy není pozdě, učím se na kytaru. A hodně zpívám. A mám ráda malé lidi, kterým říkáme děti. Chtěla bych být znovu jedním z nich a tady můžu. Děkuji.

A protože každou svou práci beru vážně, absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován a v červnu 2016 jsem, za vydatné podpory rodiny a přátel, ukončila studium učitelství pro MŠ a rozšířila si tak obzory (a kvalifikaci). Takže teď vím, stejně jako dřív, kolik úžasných věcí mi stále zůstává skryto.


Zpět na začátek
Zpět na začátek

U Tří veverek