Kreslené děti

Přihlášení/den otevřených dveří

Po celý školní rok jste u nás vítáni na dnech otevřených dveří a na Klubíku pro rodiče s dětmi, který je dobrou průpravou pro nástup do lesní školky a možností poznat se s podobně naladěnými rodiči.Dopisy rodičů o naší lesní školce s odpovědí na otázku "co se vám u nás líbí?"
 • Nám se líbí všechno, my to ani nebereme jako školku, ale prostě místo, kde je nejen T. dobře, ale cítíme se tam dobře všichni. Ráno přijdeme, všichni se zdraví, vždycky je o čem promluvit, na každého se najde chvilka času. Díky skvěle připravenému programu se celá rodina dozvíme často o dávno zapomenutých zvycích, nové básničky, písničky, prostě pořád je něco nového. Doma neřešíme, kdo má jak drahou hračku, kdo má hezčí oblečení, ale kdo našel v lese lepší klacek a že máme stejný kalhoty do bláta jako Honzík.
 • Rodiče, co uvažují o vstupu do školky, ať neváhají a nastoupí. Je to pro předškolní věk to nejlepší trávení volného času. Děti se mají hýbat, být na čerstvém vzduchu a přirozenými prostředky se komplexně rozvíjet. Toto školka nabízí. Strach ze zimy mít nemusí, děti to zvládají levou zadní i bez nóbl vybavení. Osobně lobuju za ty trvalé marody, těm to prospěje obzvláště. Za rok a půl docházky se u Prokopa výrazně zlepšila imunita, marodí zřídkakdy, smrká ojediněle a hlavně s nemocí bojuje sám bez léků a zvládá to velmi dobře.
 • Líbí se nám spousta věcí…celkový přístup školky k dětem. Skvělí pedagogové i ostatní, kteří se zapojují do výuky dětí (Klárka a Lucka, nově i Petr). Šířka témat, se kterými se děti ve školce setkají. Individuální přístup k dětem a neuvěřitelná trpělivost s nimi. Ochota naslouchat jim i rodičům. Líbí se nám propojení výuky s přírodním cyklem a slavnosti, které jsou s tímto spojené. Líbí se nám ´udržitelný´ provoz školky i výběr hraček, se kterými děti si hrají. Také to, že děti nejsou do ničeho nuceny, ale vhodnou motivací k danému cíli dojdou sami.
 • Nebojte se a zkuste to. Děti si lesní školku vyloženě užívají, já bych do ní nastoupila hned – připadá mi to jako ideální trávení času před tím, než začnou školní povinnosti. Ale nejen mně - a to je důležité - ale hlavně našim holkám, 1. už to zkusila, 2. si to užívá už dva roky a 3. už si pomalu chystá batůžek.
 • Jsme spokojení. Líbí se nám, že pedagogové neustále přicházejí s novými podněty, jak obohatit výuku´. Vedou děti k samostatnosti a odpovědnosti. Dokážou je vhodně motivovat, vytvářejí mezi dětmi přátelskou a vřelou atmosféru. Líbí se nám, že vedou děti k respektování druhých a přírody. Že s dětmi hodně zpívají a učí je básničky, které je např. učí vážit si jídla. Že se do výuky přidávají návštěvy ať už knihoven, ekocenter, různých výstav, nebo i návštěva kamarádů u nich doma. Oslavy narozenin dětí jsou také skvělým prvkem, jak jim umožnit zažit si ´svůj´ výjimečný den.
 • Pokud máte pocit, že vašemu dítěti vyhovuje ´fyzická´ školka, má rádo pobyt venku a chcete, aby vnímalo, že je chápáno, aby si uvědomovalo přírodu kolem sebe a naučilo se respektovat jí i ostatní, potom je to školka pro vás. A pokud vám nevadí, že dítě bude chodit domů nestandardně špinavé. Samozřejmě, že to není zadarmo.
 • Všechno (přátelská atmosféra, pobyt dětí venku, malý kolektiv, skvělí pedagogové)!
 • Jsme spokojeni, líbí se nám nadšení pedagogů, jejich vynalézavost, pomoc dětem a taky, že je tam je muž a žena, u H. má přeci jen Honza větší autoritu…
 • Školku můžeme jen doporučit, případně doporučujeme si prohlédnout fotografie a školku navštívit. Je pouze nutné se připravit na to, že děti jsou většinu dne venku, a tomu přizpůsobit oblečení a být připravení na časté praní.
 • Ahoj, líbí se mi, že O. chodí každý ráno rád do školky, těší se už v neděli Osobně jsem vždycky nadšený z usměvavých tváří rodičů, učitelů i dětí!
 • Přátelská atmosféra mezi rodiči a pedagogy, ale i dětmi, neustálá chuť vše dále rozvíjet a zlepšovat, otevřená komunikace a efektivní zpětná vazba, zapojení rodičů do chodu školky.
 • Jsme velmi spokojeni, oceňuju především chuť komunikovat a neustálou otevřenost pedagogů vůči rodičům, dále pak individuální přístup a respektující postoj k dětem.
 • Investice do kvalitního předškolního vzdělávání je podle mě hodně důležitá a Tři veverky, že jsou nejlepší volba, o které vím.
 • Přístup k dětem, ale i k nám rodičům, mužský element, zdravá výživa, odpolední kroužky, možnost informací o dítěti v podstatě každý den, soužití s přírodou...
 • Pokud zvažujete kvůli financím, tak jsou to nejlépe investované peníze - není nad spokojené dítě, kdo tuto školku vyzkouší, nebude jinou chtít, naše dítě je ve školce velmi spokojené a vždy plné nových zážitků a za to bych celému školkovému kolektivu chtěla poděkovat.
  Další dospisy si můžete přečíst na www.pribehyprolesniskolky.cz
  Zpět na začátek
  Zpět na začátek

  U Tří veverek