Kreslené děti

Zázemí lesní školky

Klubovna pro skupinku Oříšci

Zázemím pro skupinu Oříšků a také pro Klubík a hromadné akce je klubovna skautského střediska svatého Jiří na Novém Hradci Králové, s přilehlou oplocenou zahradou a ohništěm. Na zahradě se nachází zastřešený altán a týpí. V rámci klubovny máme k dispozici místnost pro odpočinek a vnitřní hru, dále jídelnu, kterou využíváme v zimním období.

Dále je v objektu vybavená kuchyňka a 2 toalety. Klubovna je vytápěna elektrickými přímotopy.

Altán a týpí

Zahradní altán využíváme ke stolování, výtvarné i jiné činnosti, ohněm vytápěné týpí pro svačinky a aktivity v zimě. Také se staráme o zahrádku, kde pěstujeme bylinky i zeleninu. Na zahradě jsou také k hraní lanové prolézačky, lezeckou stěnka a zastřešené pískoviště.

Maringotka pro skupinku Veverky

Maringotka je umístěna asi 5 min chůze od klubovny v hradeckých lesích. Slouží jako zázemí pro skupinku Veverky, které zde mají zastřešenou venkovní terasu, pískoviště a domek na hraní.

Do maringotky je ve várnicích denně dovážena teplá i studená voda, oběd. Toto zázemí je plně soběstačné pro celodenní provoz skupiny, někdy však máme společný program s Oříšky na zahradě či v klubovně, někdy se scházíme na oblíbených místech v lese...


Zpět na začátek
Zpět na začátek

U Tří veverek